Ellere dikkat!

Vücudun tüm dokularında olduğu gibi ellerde de deri altı yağ dokusu yaşlandıkça zayıflar. Dokulardaki kollajen lifleri ve yağ miktarı azaldığında ciltte incelme, gevşeme ve sarkma oluşur. Cilt altındaki kemik ve yüzeyel damar yapısı belirginleşmeye başlar. Ellerdeki yıpranmış görüntü yaşınızı kolayca ele verir..

Modern plastik cerrahi yöntemleri artık elleri de gençleştiriyor. Yeni uygulamalar, yılların etkisiyle el derisinde oluşan kırışıklıkları, hacim kaybı ve zayıflama ile oluşan sarkmaları giderebiliyor. Doku yaşlanması nedeniyle gevşeyen ve sarkan eller, vücuddan alınan kök hücreden zengin doku hücreleri ile yeniden beslenerek eski dolgun ve gergin görünümüne kavuşturulabiliyor.

Operasyon vücudun çeşitli yerlerinden alınan yağ hücrelerinin el cildi altına aktarılmasından ibaret. İlk enjeksiyonda yağ hücrelerinin bir kısmı doğal olarak eriyerek kaybolur. İkinci seans kök hücrelerin kalıcı olarak yerleşmelerini sağlar.

Yüzde ve bedende yapılan estetik gençleştirme ameliyatlarından sonra genellikle eller unutulur ve bu ihmal, eller ile gençleştirilen bölgeler arasında dengesiz görünüme neden olur.

Yaşlanmış elleri gençleştirmek için doku onarımı operasyonunun yanısıra el derisine uygulanan glikolik asit ve A vitamini kremleri de etkilidir. Ellerin yaşlanmasını geciktirtirir. Güneş ve yaşlılık lekeleri de lazer tedavileri ile tamamen yok edilmektedir.

Bu tedaviler dışında, Retin A veya glikolik asit (meyve asitleri) içeren kremlerle kimyasal soyma işlemi de gerçekleştirilebilir. Doktor kontrolünde yapılması önerilen kimyasal soyma tedavisi tek seansta olduğu kadar aralıklı seanslarla yavaş yavaş da uygulanabilir. Operasyonundan sonra doktorun verdiği krem ve losyonlarla tedavi devam ettirilmelidir.

Lokal veya genel anestezi ile gerçekleştirilen el gençleştirme işlemleri, hastanede kalmayı gerektirmez. Eller, operasyon sonrasında hemen kullanabilmekte, iyileşme 7 gün sonra görülebilmektedir. Ellerde ciddi bir düzelme ve gençleşme sağlayan bu uygulama, dünyada ve ülkemizde yeni yeni tanınmakta olan basit, güvenli ve acısız bir tedavidir.

Bunun yanında laboratuarlarda hazırlanan doku destek ürünü Hyalüronik Asid sayesinde kliniğimizde uygulanan tedavilerle de gençleştirme tedavileri yapabiliyoruz.
Son derece kolay, anesteziye gerek olmadan eldeki çukur ve çökmeler düzeltiliyor. Konforlu ve keyifli bir tedavi. Anında sonuç alınıyor, sosyal hayata devam ediliyor. Kalıcılığı bir yıldan fazla sürüyor.