Gençlik duygusunu gözlerin ışıltısı verir

Yüzümüz dinamik ifadesini ışıltılı, canlı bakışlara borçludur. Otuzlu yaşlardan sonra her iki kişiden biri ne yazık ki bu doğal ışıltıyı kaybeder.  Gözaltlarında zamanla oluşan mor halkalar, torbalanma ve çökmeler nedeniyle, fazla kırışıklıkları  olmasa bile  genç görüntü, yerini olduğundan çok daha yaşlı ve yorgun bir görüntüye dönüşüverir.

Genetik miras, alerjik reaksiyonlar, alkollü içecekler, yatış pozisyonu, uyku düzensizlikleri, gözaltı morlukları ve çökmeleri  artırıcı unsurlardır.

Halkanın koyuluğu iki sebebe bağlıdır. Oluşan çukurun ışık almaması ve derinin renk skalası. Derinin renk koyuluğunun da iki sebebi vardır. Kişinin pigmentasyon derecesi ve aradaki kalınlık. Kalınlık deri altı yağ ve deri kalınlığını içerir. Deri ne kadar ince ise kasın koyu reflesi dışarıya daha bariz yansır. Tedavi hem çukuru doldurur ışık yansımasını güzelleştirir hem de bu ara planı kalınlaştırır. Ayrıca ürünlerle iyileşmeyi başlatır.

Göz bölgemiz her yöne kolayca gidebilen , zamanla deforme olmaya eğilimli özel bir yağla çevrilidir  ve ‘septum’ adı verilen doğal bir bariyer sayesinde bu konumunu korur. Septum, genetik nedenlerle ve yaşa bağlı olarak, yağ torbası tarafından ileri doğru itilir. Yaşımız ilerledikçe yüzümüzün kemik yapısı inceldiğinden, kemik  doğal olarak bu durumda geriye ve aşşağı yönde eriyerek  hareket eder, yer değiştirir. Göz altı bölgemizin altındaki boşluklar burdaki derinin pigment yapısının oluşturduğu gölgeler nedeniyle çok daha derin ve koyu algılanırlar.

Gözaltındaki  bu morluk, çökme ve halkalar için özel olarak geliştirilmiş bir hyalüronik asit ürünü ve tedavi tekniği, bu durumlarda çok faydalı oluyor. Gözaltı ışık dolgusu gözaltı şişlik ve morluk problemlerinin giderilmesinde ve cildin uzun süreli yeniden yapılandırılmasında  etken bir uygulamadır.

İçerdiği  hyalüronik asit  ve bununla birlikte çapraz bağsız bir hyalüronik asit maddesi  birlikte kullanılarak uygulanan verildiği alana homojen bir şekilde yayılarak etkisini gösterir.

Gözaltı ışık dolgusu işlemi, gözaltına aydınlık verdiği için “ışık dolgusu” olarak anılır.  Yanak ve gözaltları arasındaki oluklar, çöküklükler, alt göz kapağındaki torbalanmaların  tedavisinde  içerdiği  protein, vitamin, aminoasit, antioksidanlar sayesinde çok başarılı sonuçlar alınmasını sağlar.

Gözaltı ışık dolgusu, temelde  hastanın problemine göre iki farklı içerik grubuna sahiptir:

Birinci seçenek, yumşak bir Hyalüronik Asit molekül yapısı.  Göz altı halkasının boşluğunu düzeltmemizi sağlar .

İkinci seçenek amino asitler, mineralller, antioksidanlar içeren uygulamasıdır.Gözaltı bölgesindeki deri kalitesini artıran ve lekeleri tedavi etmemizi sağlayan ürünlerdir. Işık dolgusu içerden çalışarak uzun vadeli yenilenmeler yaratır.

 Bu dolgunun uygulanması diğer dolgu uygulamalarına göre farklı bir özellik gösterir. Uygulama esnasında ışık dolgusu çok yavaş enjekte edilir. Dolgu içeriğinde bulunan lokal anestezik madde nedeniyle ağrı oluşturmaz. Morarma ve şişme nadirdir. Tedavi yılların yıpratıcı etkisini yavaşlatır.

Teoxane Laboratuvarı’nın klinik araştırmalarında 600.000 üzerinde enjeksiyon uygulanmış, sadece 15.000’de 1 uygulamada hafif kızarıklık ve morarma görülmüş, bu durum 72 saat sonra kaybolmuştur.  Kalıcılığı 6 ile 12 ay arasında değişmekte olan gözaltı ışık dolgusunun tekrarlanması tavsiye edilir. Dolgunun uygulanma sonrasında  sonucunu hemen görülebilir. Bir  hafta sonra en iyi halini alır.

Hyalüronik asit kullanımı ile yapılan uygulamalarda  kazayağı tabir edilen kas aktivitesi yüksek bölgeler çok aktif , hareketli olduğundan  6 ayın üzerinde kalıcılık gözlemlenmiştir. Göz çevresi, torbalar ve göz kapağı uygulamalarında ise mimiklerden çok aktif etkilenmeyen bir bölge olduğu için iki yıla  uzayan kalıcılık süreleri tespit edilmiştir. Etkinlik  süresi yapıldıkça artar.