Göğüs Estetikleri

Dış görünüş her kadın için önemli olan bir durumdur. Bu noktada birçok kadın görüntüsünden memnun olmamakla birlikte en büyük sorunu vücut ölçüleri bakımından yaşarken göğüslerde ki orantısızlık birçok kadını rahatsız eden bir durumdur. Bu noktada göğüslerin küçük olması yahut büyük olması çoğu kadını rahatsız eden bir konudur. Dişiliğin sembolü olarak karşımıza çıkan göğüsler kimi zaman kadınların istediği biçimde olmayabilir. Bu durumda hem öz güveni zedelerken hem de vücut ölçülerini orantısız gösterebilir. Bu noktada birçok kadın özellikle son yıllarda meme operasyonlarına yönelmektedir. Bu yazımızda sizler için üç yönteme değineceğiz. İlk yöntem meme büyütme operasyonudur. Bu noktada küçük göğüslü kadınlar tarafından sıkça tercih edilen bir yöntemdir. Göğüsün ideal boyutlara ulaşması için gerçekleştirilen operasyon hasta ile doktor arasında koordine olarak gerçekleştirilir. Bu noktada vücut ölçüleri de ön plana alınarak implant veya silikon tercih edilir. Bunun ardından göğüs boyutları belirlenerek operasyon gerçekleştirilir. 18 yaş ile 45 yaş arası için uygun olan operasyon her bir göğüs için 1- 1.5 saat arasında sürmektedir.

Bir diğer yöntem ise meme küçültme operasyonudur. Bu operasyon çoğu kadın tarafından hem sağlık hem de görünüş açısından tercih edilmektedir. Göğüs operasyonlarında keyfiliğin dışında kalarak sağlık için yapılan en önemli operasyonlardan birisi bu operasyondur. Bu noktada büyük göğüslere sahip kadınlarda yaşanan boyun ve sırt ağrılarına son vermek adına bu operasyon birçok kadın tarafından sağlık açısından da estetik açıdan da tercih edilmektedir. Ortalama olarak 1 ile 3 saat arasında ameliyat süreci vardır.

Göğüs estetiği operasyonlarında tercih edilen bir diğer yöntem ise meme dikleştirme operasyonudur. Çevresel faktörler ve genetik nedenlerden ötürü sarkan göğüsler için bu yöntem uygulanır.