Kadınlar Açısından Göğüs Estetiğinin Önemi

Günümüzde kadınlar en büyük sıkıntılardan biri oldukça önemli bir noktada duran ve dış görünüşe direkt olarak yansıyan memelerin istedikleri şekilde olmamasıdır. Her kadının kendine özgü bir vücut yapısı vardır. Memeler bu vücut yapılarıyla doğru orantılı olmadığında, aşırı büyük ve sarkık olduklarında hem dış görünüşte hem de vücutta çeşitli problemlere yol açmaktadır.

Meme büyütme göğüs estetiği içinde önemli olanlarından bir tanesidir. Birçok kadın küçük göğüslere sahip olduğundan büyütme yoluna gitmektedir. Geliştirilmiş doğal yapıdaki silikonlar göğüs içlerine yerleştirilmektedir. Dokunulduğunda oldukça doğal bir yapıda olduğu görülmektedir. Bu silikon protezler insan sağlığı açısından bir tehdit oluşturmamaktadır. Meme büyütme operasyonunda silikonların yerleştirilmesi için 3 farklı yol bulunmaktadır. Bu yollar meme uçlarının alt kısımları, meme altı çizgileri ve koltukların alt kısımlarıdır. Meme küçültme de kadın estetiği ve sağlığı açısından önemli bir operasyondur. Büyük memeler kadınların hem dış görünüşlerini hem de sağlıklarını etkiler. Büyük göğüslü kadınlarda sırt ve boyun ağrısı çok fazla görülen bir sağlık problemidir. Bu ameliyatla kadınların memelerindeki fazla yağ dokusu ve deri alınmaktadır. Meme dikleştirme ameliyatı ise genellikle sarkmalardan dolayı yapılmaktadır. Bazı kadınlar daha dik göğüslere sahip olabilmek için normal nitelikte olan memelerini dikleştirmek isteyebilmektedirler. Memeler zaman içerisinde çeşitli faktörlerden özellikle de yer çekiminden dolayı sarkmaktadırlar. Memelerin kaslardan yoksun, süt bezleri ve yağ dokusu bulunduran bir yapıları vardır. Meme dikleştirmede varsa fazlalıklar alınıp göğüs uçlarının daha dik bir noktaya kavuşturulması sağlanır.

Meme estetiği önemli bir ameliyat türüdür. Estetik cerrahiyle görüşülüp uygun operasyon belirlendikten sonra yaptırılmalıdır. Ameliyat öncesi ve sonrası doktorun söyledikleri mutlaka yerine getirilmelidir. Tedavinin olumlu ve sorunsuz geçebilmesi için bu önemli bir etmendir.