Likit Yüz Kaldırma: Cerrahisiz Gençleştirme

Yıllar geçse de  içimizdeki çocuk asla yaşlanmıyor.  Hep güzel olmak ve genç kalmak istiyoruz hepimiz. Ama nedense aynaya yansıyan yaşın insanı gibi davranmaya mecbur hissediyoruz kendimizi. Ruhumuzu özgürleştirmenin zamanı şimdi. Yüzünüzün kaybettiği  volümü geri kazandırarak sizi daha genç ve dinç bir görünüme kavuşturabilecek olmanın heyecanını yaşıyoruz..

Yaşımız ilerledikçe yerçekimine direnci  azalan yüzümüzün yağ, kas, bağ, kemik dokuları diriliğini kaybeder, gevşer ve hacim kaybederek aşağıya doğru sarkar. Derin ve yüzeysel kırışıklıklarımız artar.  Simetri ve harmonisi  bozulur.

50 yaşına geldiğimizde son birkaç yıl içinde yüz bölgesinde yaklaşık  200cc kadar  hacim kaybetmiş ve hızlı yaşlanmış oluruz. Üzülmeyin! Yavaş ve güzel yaş almanın cerrahisiz bir yöntemi var:

Likit Yüz Kaldırma 

İlk adımımız yüzün her açıdan görünüşünü, ışık ve gölge yansımalarını incelemek. Eski fotoğrafların da yardımıyla değişim geçiren noktaları tespit etmek.

Planlanan alanlara belirlenen oranlarda doku desteği sağlayan Likit Yüz Kaldırma işlemi, yer değiştiren dokuların eski yerlerine transfer edilmesi, boşalan  alanların eski volümlerine kavuşturulmasından ibaret. Mikro kanuller ile ağrısız ve yarım saatten az bir süre içinde uygulanabilen Likid Yüz Kaldırma işlemini “altın oran” matematiği ile gerçekleştirilen cerrahisiz bir renovasyon olarak değerlendirebilirsiniz.

Her yıl  giderek kuruyan dünyamız gibi yaşlanan bedenimizin dokularındaki HA, her yıl biraz daha az üretiliyor.  50 yaşımızda normalden  % 50 daha az HA üretebiliyoruz.

Likit Yüz Kaldırma İşleminin temel felsefesi kök hücreler ile yapılan yağ enjeksiyonun felsefesiyle aynıdır. Hyalüronik Asit kullanıyoruz. Doku suyu olarak tanımlayabileceğimiz HA, bedenimizde doğal olarak varolan bir destek maddesidir.  Tıpkı hayatı var eden su gibi…Hyalüronik Asid, dokularımızın arasındaki doğal doku suyudur.

Zaman içinde doğal bir formatta eridiği için  tercih nedenimizdir. Çok noktadan uygulanarak total bir diriliş sağlar.  Cildin doku kalitesini, ışığını, canlılığını arttırır. Bir ile iki yıl arasında desteklendikçe kalıcılığı ve  performansını korur.

HA’ nın en önemli özelliği su tutma potansiyelidir. Derimizin diri, canlı, nemli, esnek, hayat dolu olmasını sağlar. Güzelliğimizin büyük bir kısmını ona borçluyuz.

Yüz Kaldırma işleminde kullandığımız Hyalüronik Asit (HA), şeker molekülünün yapısındaki minik bir değişiklik sayesinde yüksek laboratuvar teknolojisi ile üretilmektedir. Her geçen gün daha gelişmişi kullanımımıza sunulan  HA bazlı ürünler “doku formumuzun” neredeyse birebir aynısı olmayı başarmıştır. Ömrü ortalama  12 aydır. Doğala çok yakın yapısı nedeniyle (suni bir ürün olmadığı için) 18 ayda yavaş yavaş kaybolur. Doğal devinimleri nedeniyle yeniden desteklenmeleri gerekmektedir. Bu bir avantajdır. Yüzümüzün yıllar geçtikçe daha çabuk deforme olduğu gerçeğiyle baş edebilmek için Likit Yüz Kaldırma tedavisini düzenli aralıklarla güncellemekteyiz.

Likit Yüz Kaldırma tedavilerini düzenli yaptıran hastalarım aldığı tepkiler çok olumlu. Yüzlerinde nasıl gerçekleştiği anlaşılamayan bir canlılık, gençleşme ve aydınlanma ruhlarına da yansıyor. Ve bundan herkes memnun…

Öte yandan, ufak sihirli dokunuşların abartıdan uzak, güvenli, mucizevi değişimleri yaratabilmesi için nerede durulması gerektiğini bilmek çok önemli… Likit Yüz Kaldırma işlemini konusunda uzman, deneyimli doktorlara yaptırmanız konusunda özellikle uyarmak isterim..