Lipolyse Laser

Lipolyse Laser, gıdı, yanak, ayak bilekleri gibi çok az yağ fazlalığı olan bölgelerde tercih ediliyor. Yağlar eritilerek gerçekleştirilen bir vücut şekillendirme yöntemi. Yağ hücrezarının laser ışığı ile doğrudan patlatılması prensibine dayanıyor.Lipolyse Laser ile damar ve sinirlere zarar vermeden eritilen yağlar vücut dışına alınır veya vücut tarafından metabolize edillmeye bırakılır. Bu yöntemde kullanılan laser dalga boyu ve enerjisinin cilt sıkılaştırma ve germe kapasitesi çok yüksektir. Oldukça etkili, travması az, kanamayı önleyen, kısa sürede iyileşmeye olanak veren ve bandajlama süresi çok kısa bir vücut şekillendirme uygulamasıdır. Operasyon hastanede veya klinikte gerçekleştirilebilir. Uygulama için yapılan kesi sadece bir-iki mm olduğu için izi yok denecek kadar azdır. Uygulama sonrası sosyal hayat hemen başlayabilir. Sonuç iki-üç ayda yavaş yavaş ortaya çıkar. Çevre tarafından fark edilmesi bu nedenle zordur.

Lipolyse laser, bölgesel yağlanma ve cilt gevşekliği tedavisinde etkindir:Bu uygulama ile karın, basen, bel bölgelerinin yanı sıra yüz, çene altı, kol-bacak içleri, uyluk içi, diz içi, ayak bileği ve bacak bölgesindeki yağlardan lokal anestezi ile tek seansta, kanama olmadan, sosyal hayat fazla etkilenmeden kurtulmak mümkündür. Lipolyse laser, sadece cilt altında biriken yağı yok etmekle kalmaz aynı zamanda ciltteki kollajen üretimini de artırarak cildin daha gergin ve genç görünmesini sağlar. Terlemenin yokedilmesi amacıyla koltuk altlarında da kullanılmaktadır. Lipolyse laser uygulanan bölgede üç etki yaratır:Laser ışığının kanülden çıktığı bölgedeki fotomekanik etki sonucu bu bölgedeki yağ hücrelerinin zar bütünlüğü bozulur. Hücrelerdeki yağ hücreler arası alana akar. Bu düşük viskoziteli içerik istenirse vücudun doğal yollarla dışarı atması için o bölgede bırakılır ya da ince bir kanül yardımıyla düşük basınçla emilerek dışarı alınır. Fotomekanik etkinin oluştuğu alanın hemen dışındaki alanda ise, fototermal etki ile ince damarlarda pıhtılaşma oluşur.

Bu da işlem sırasında ya da sonrasında kanamayı engeller. Uygulama sonrasında morarma olasılığı azalır. Fototermal etkinin oluştuğu alanın hemen dışında fotostimülasyon etkisi ile kollajen sentezi uyarılarak yeni bağ dokusu oluşumu sağlanmış olur. Bu etki o bölgedeki ciltte belirgin bir toparlanma ve gerilme yaratır. Lipolyse laser, az travmatik, çok etkilidir:Uygulama sonrasında klasik liposuction uygulamasındaki gibi uzun süre korse giyilmesi gerekmez. Klasik liposuction ile vücut şekillendirmenin zor olduğu kol içleri, çene altı, boyun, üst karın bölgesi, sırt, ayak bilekleri dahil olmak üzere tüm vücut bölgelerine rahatlıkla uygulana bilmektedir.Lipolyse laser kullanım alanları Karın, bel gibi bölgelerde az veya orta düzeyde yağ fazlalığı olan;Boyun ve yüz cildinde gevşeklik, çene altında yağlanma, kol içinde yağlanma ve ciltte gevşeklik olan, bacak içinde yağlanma ve ciltte gevşeklik olan;Koltuk altında terleme şikayeti olan hastalar için idealdir.Lipolyse laser uygulamasından sonra: 10 gün sonrasında başlanacak ve hastalara lenfatik drenajı sağlayıp, ödemi azaltan, cilt tonusunu olumlu yönde arttıran masaj uygulaması, sonucu mükemmelleştirir. Her metodda olduğu gibi aynı bölgede tekrar yağlanma olabilir.Uygulama sırasında yok edilen yağ hücreleri geri gelmez. Ancak hasta gereğinden fazla kalori alırsa kalan yağ hücrelerinde hacim olarak artış olabilir. Böyle bir durumda işlem tekrarlanır. Bu nedenle uygulama sonrası spor yapmak ve gıda alımında dikkatli davranmak önerilir.Bölgesel incelmede Lipolyse laser:İşlem yapılacak bölge belirlendikten sonra bölgeye lokal anestezi uygulanır ve yağlara özel bir solüsyon verilir.

Amaçsadece yağların yönteme uygun hale gelmesini ve sıvılaşmasını sağlamaktır. Ardından sadece yağ hücrelerine duyarlı laser ayarlamaları yapılır. İnce bir kanülle yaklaşık birkaç milimlik kesikten içeri girilir ve laserle o bölgedeki yağlar eritilerek aynıkesiden alınır. Lipolyse laser’in klasik liposuction’dan farkları:Lipolyse laser özellikle diyet ve sporla düzelmeyen bölgesel yağ fazlalıklarını düzeltmede kullanılan bir liposuction tekniğidir. Klasik liposuctiona göre daha ince 1mm.’lik fiber kanüllerle yapıldığı için herhangi bir iz kalmamaktadır.

Yağ eritmeharicinde, gevşek cildi toplayan özelliği de bulunmaktadır. Yağ tamamen sıvılaşmış şekilde alınabilmektedir. Yüz ve boyungibi bölgelerde yağlar laser ile tahrip edildikten sonra almak gerekmemekte, kendiliğinden lenfatikler yardımı ile yokedilmekte, cilt sarkmaları ve kontur bozuklukları olmadan iyileşme sağlanmaktadır. Lipolyse laser uygulamasında yağlar aspire edilmez (emilmez). Eritilerek zamanla vücut tarafından metabolize edililmesi sağlanır. Lipolyse laser uygulaması, küçük alanlarda lokal anestezi ile, geniş alanlarda lokal anestezi ve sedasyon desteğiyle yapılmaktadır. Hasta uygulamadan hemen sonra evine gidebilirve normal hayatına geri dönebilir.