Meme Ameliyatı

Meme küçültme operasyonları, sağlık sorunu yaşayan hastaların en çok başvurdukları yöntemdir. Büyük memelerin dezavantajı çok fazladır. Olduğunuzdan fazla kilolu gösterir, göğüs altında yaralar oluşturur, kamburluk yapar, bel ve sırt ağrıları hayatınızda kaçınılmaz olur. Tüm bunlara bir çözüm arıyorsanız, uzman cerrahlardan randevu alabilir, sorularınıza cevap bulabilirisiniz. Ameliyat hayati tehdit içren bir ameliyat değildir. Bunun için korkacak bir şey yoktur. Genel anestezi uygulamasıyla 2 ile 3 saat içerinde operasyon gerçekleştirilir. Ameliyat sırasında oluşan yara izleri estetik dikişi ile yapılır. Böylelikle de ameliyat sonrası iz kalmaz. Tamamen iyileşme süresi de 8 ile 10 ay kadar sürer. Memelerin doğal görünüm için, asimetrik şekilde ölçülerek ameliyatı yapılmaktadır. Yalnız göğüs ucunda bir müddet his kaybı yaşanmaktadır. Bu da yaklaşık 1 sene içinde geçerek, eski haline gelebilmektedir. Hastanın yapısına göre bu süre daha uzun olmamakla birlikte daha kısa da sürebilmektedir.

Ameliyat sonrasında meme büyütme operasyonunda hamile kalınması durumunda hiçbir sorun yoktur. Hasta gebelik sırasında meme de biraz büyüme olacaktır. Bu durum normaldir. Ancak bilmelisiniz ki hiçbir zaman eski boyutu kadar büyük olmayacaktır. Meme dikleştirme operasyonları kişinin hem fiziksel hem de psikolojik olarak hayat standartlarını etkilemektedir. Bunun için güvendiğiniz ve kendinizi iyi hissedeceğiniz bir cerrahi uzmanla geç kalmadan işlemlerinizi çözmelisiniz. Aksi halde hem sağlığınızı tehdit edersiniz hem de psikolojik olarak sosyal yaşantınızı.

Ameliyat sonrası doktorunuzun vereceği egzersiz ve kremlerle eski görüntünüzden daha sağlıklı ve fiziksel olarak da daha güzel görünürsünüz. Büyük göğüsler sizi olduğunuzdan daha kilolu gösterdiği gibi, kıyafet seçimlerinizde de kısıtlamaya götürür. Tüm bu olumsuzluklara dur demenin vakti geldi. Bu konuda uzmanlaşmış profesyonel kişilerle görüşüp, daha sağlıklı koşullarda yaşamalısınız.