Meme Operasyonları

Kişilerde zamanla çeşitli faktörlere bağlı olarak, memelerin sarktığı bilinmektedir. Memelerin daha toparlanmış ve dik durması için yapılan operasyona meme dikleştirme operasyonu denilmektedir. Memeler zamanla, doğum yapınca veya aniden kilo alıp verilmesinden kaynaklı olarak sarkık olabilmektedirler. Meme sarkması durumu genel literatüre göre sınıflandırılmaktadır. Öncelikle memenin ne kadar sarkık olduğunu yani hangi evrede olunduğu saptanması gerekmektedir. Bu ölçmeyi kendiniz evde yapabilirsiniz. Öncelikle aynaya ihtiyacınız olacak daha sonra kendinize bakıp, meme ucu meme altındaki çizginiz hizasında veya kaç santimetre altında ise ona göre bir sınıfa dahil olunmaktadır. Bu operasyonu çocuk sahibi olan ya da olmayan tüm kişiler yaptırabilmektedirler. Ameliyat olunduktan sonra ise beş veya altı günden sonra günlük hayatınıza başlayabilir veya istediğiniz yolculuğa başlayabilirsiniz.

En çok görülen bir diğer durum ise meme küçültme operasyonları olmaktadır. Büyük memelere sahip olan kadınlarda sıkça görülen rahatsızlık durumu ise, bel, boyun ve sırt ağrılarıdır. Bu gibi rahatsız edici durumlardan kurtulmak için kişiler ameliyat olmalı ve vücutları ile orantılı, asla rahatsızlık vermeyecek büyüklükte memelere sahip olmalıdırlar. Peki ameliyat olmak için hangi durumlardaki kişiler başvurabilirler. Vücuduna göre oldukça büyük meme sahibi olan kişiler, günlük yaşantınızı kısıtlayan ve rahatsızlık verebilecek nitelikte olan memeler için, büyüklüğü bakımından sarkmış ve görüntüsünden rahatsız hissettiren tüm memeler ve iki memenin orantısının aynı olmadığı durumlarda bu operasyon için bir hekime başvurabilirsiniz. Bu ameliyatı yapabilmek için önemli olan kişinin meme gelişimini tamamlamış olması gerekmektedir. Operasyon öncesinde kullanılmaması gerek ilaçları hekim tarafından söylenecektir.

Bazı kişiler ise memelerin küçük olmasından rahatsızlık duyarlar ve hekim ziyareti yaparlar. Böyle durumlarda ise yapılacak operasyonla birlikte birkaç beden daha büyük memeye sahip olunabilmektedir. Meme büyültme operasyonunda kullanılan silikonların herhangi bir şekilde patlamadığı durumlarda vücuda olumsuz bir etki ettiği gözlenmemiştir. Yapılacak ameliyat sonrasında kişinin nasıl bir yol izlemesi gerektiği uzman bir hekim tarafından detaylıca anlatılacaktır.