Popo Estetiği

Popo estetiği, vücudun kaybettiği seksapelliğini geri kazandırır..

Popo estetiğinin yeri kadınsı ve seksi olma hissini artırma yolculuğunda çok önemli.. Kadın ya da erkek, vücuda form katan, seksapellik sağlayan bu cezbedici yapı gücünü ve formunu kaslarından alır. Güzelliği sıkılığına bağlıdır.

Bu muhteşem mimariyi kas kılıfından başlayarak yağın içinden deriye tutunan bağ dokusu lifleri şekillendirir. Irksal farklılıklar kasları kaplayan yağ dokusunun farklı kalınlıklarda olmasındandır. Güçlü ve dolgun latin poposunun sırrı burdadır. Liflerin sıkılığı, sayısı, yağ yapısı popoyu biçimlendirir.
Poponun bacaklar, bel ve sırtla bağlantıları, geçiş konturları ona özel formlar kazandırır. Beden değerlendirmesi üç boyutlu olarak yapılır. Temel bakış açıları önden ve yandandır. Bedenin konturları ile uyum halindeki popo, iddiasını daha çok yan boyutta ortaya koyar. Poponun belirgin olması bütün oranları özellikle memeleri çok etkiler. Poponun çıkıklığı iriliği, memelerin de büyük ve dolgun olmasını gerektirebilir. Burada kemik yapısı ve boy önem kazanır.

Beden bir tartı gibidir. Önde memeler arkada popolar. Bu boyutların teraziyi dengede tutması estetik değerler açısından güzel bir bütünlük sağlar. Latin kadınların popolarının popularitesi bundandır. Bu yapı onlara seksi bir hava verir. Popoları bedenlerine oranlandığında etkileyicidir.

İskandinav kadınlarında daha dar ve küçük popolar revaçtadır. Dar sıkı ve toplu popolar daha sıkı kaslı bedenlerle seksi olmayı başarabilmektedir. Aslında kimin neyi nasıl istediğinden çok, bedenimiz için nasıl bir poponun uygun olduğu önemlidir.

Büyüktür, çok iridir, küçüktür, deformedir, sarkmıştır, boşalmıştır. Daha şekilli ve bedenlerine uygun sıkı popolara sahip olmak için, belki de geçmiş yıllara dönmek arzusuyla bize geliyorlar. 30‘lu yaşlarını geçen, spor yapmayan, devamlı kilo alıp veren, gereğinden fazla zayıflayan, sık sık hamilelik geçirenler ve genetik yapısı iyi olmayan kadınlarda popo yer çekimi ile aşağı doğru yer değiştirmektedir. Poponun içi boşalmakta, yanlarda çukurlar alt köşelerde yayvan basık bir yapı oluşmaktadır. Toplumumuzda popo takıntısının çok fazla olmadığını ya da varolan popo sorunlarının çok iyi idrak edilmediğini söyleyebilirim. Benim sorunu görmem ve çözüm önermem her zaman kabul görüyor. Tedaviyi destekler konuma geliyorlar. Sonuçlar ortaya çıktığında formdan büyük mutluluk duyuyorlar. Kadınlarımızın sıkıntısı boyuttan çok biçimle ilgili.
Beden şekillendirmesi isteyen hastalarıma mutlaka öneriyorum. Bu grup 25 ile 45 arası olmaktadır. Annelik sonrası onarım cerrahilerinde yaş sınırı 55- 60’a kadar artabiliyor. Doku tranferi yapabilmek açısından poposu küçük, bedeni dolgun hastalar daha şanslı.

Yağ dokusunu şekillendirerek yapılan liposculpture bir doku heykeltıraşlığıdır. Popo bölgesi için çok başarılı işler yapmamızı sağlıyor. PRP işlemi ile kombine ediliyor. Annelik sonrası destekleme cerrahileri nde hastalarımın karın bölgesinden alınan doku kokteyllerini popoya transfer ediyoruz. Kalıcılığı arttırılmış doku tranferleri gerçekleştiriyoruz. Bunu otoimplant (kendi dokusundan implant yerleştirme) olarak tanımlayabiliriz. Boşlukları doldurmak ve popoyu yükseltmek için çok başarılı sonuçlar elde ediliyor. Popo çevresi çalışması, poponun bedenle uyumu açısından hassas bir heykeltıraşlıktır. Poposu küçük, basık, gevşek, yağ ve doku transferine uygun olmayan hastalarımız için popo implantları kullanmaktayız.

Biz estetik cerrahlar, popoların yılların etkisiyle yaşadığı deformasyonu toparlamayı hedefleriz. Doğru hasta seçimi en önemli kriterdir.

Beklentiler ve muhtemel sonuçlar her estetik operasyon öncesindeki gibi hastayla başlangıçta açıkça konuşulur..

Yağ enjeksiyonlarının zamanla belli bir oranda volüm kaybetmesi kaçınılmazdır. Tekrarlanabileceği unutulmamalıdır. Karından doku nakli daha iyi performans gösterecektir. Ödem ve belli bir iyileşme süresi yaşanacağı da hesaba katılmalıdır.