Yüz Yaşlanmanızı Durduran En Etkili Yöntem…

Estetik cerrahi ya da ameliyatsız operasyonlar ile yüzümüzü ve cildimizi daha taze ve sağlıklı gösterme çabalarımızın en büyük düşmanını gayet iyi biliyorsunuz… Tekrarlamakta yarar var: Sigara!

Estetik cerrahınıza gitmeden önce yapmanız gereken çok önemli bir hareket var: Sigarayı bırakmak…

İkizlerle yapılan bir araştırma, sigara içen ve içmeyen kardeşlerin yüzlerindeki yaşlanma “farkı”nı açıkça ortaya koyuyor.. Sigara içenin cildi, içmeyene göre çok daha fazla ve çabuk deforme oluyor.

Stres, alkol, zararlı güneş ışınları, uykusuzluk, kötü beslenme, az su tüketim faktörleri bir yana, sigaranın “tek başına” yüz yaşlandırıcı etkisi çok güçlü. Geç iyileşme, matlaşma, sarı-gri lekelenme, kırışıklık, sarkma, incelme gibi kötü oluşumlarda en ciddi zararlı etken sigara!

İçerdiği 4000 toksik kimyasal ve damar daraltıcı etkisi ile sigara, en zararlı ve yoğun etkisini yüzümüzde gösteriyor. Kaşlar arası ve göz kenarlarındaki kırışıklıklar, alın çizgilerindeki belirginleşme, yanak ve ellerdeki lekelenmeler, çene çizgisinde ve elmacık kemiklerindeki kontur kaybı ve sarkmaların en büyük kolaylaştırıcısı sigara! Göz altı torbalanmaları ve koyu mat renk değişikliklerinin nedeni de yine sigara! Karar sizin..