Düğün gününüzde bakışlarınız şimdi daha enerjik !

Beyaz Butik Dergisi- Temmuz/2015

Gözlerimiz ve bakışlarımız, sosyal yaşamımıda, özellikle ikili ilişkilerimizde iletişim için en fazla kullandığımız bölgedir. Yorgunluğumuzu, dinginliğimizi, enerjimizi yansıtır. Stresli ve yoğun düğün hazırlıklarının ardından göz çevrenizde görülmeye başlayan gözaltı morlukları, halkalar ve çukurlar sizi rahatsız edebilir. Hayatınızın en özel gününden önce yüzünüzdeki yorgun ifadeden kurtulmak için Estetik, Rekonstrüktif ve Plastik Cerrah Op. Dr. Semih Gök, gözaltı morlukları ve halkalar için uygulanan son trend “Teosyal Gözaltı Işık Dolgusu” ile ilgili önemli bilgiler verdi.

Bugünlerde herkeste Gözaltı Işık Dolgusu’nu duyuyoruz, bize ne olduğunu anlatır mısınız? Diğer dolgu maddelerinden farkı nedir?

İsminden de anlaşıldığı gibi gözaltında oluşan problemleri gidermek veya azaltmak için sadece bu bölgeye özgü olarak geliştirilmiş, içeriği itibarıyla normal dolgulardan birçok konuda farklılık gösteren bir dolgu çeşididir. Çapraz bağlı ve yarı çapraz bağlı hyaluronik asit içeriğinin yanı sıra amino asit, üç antioksidan, inko, bakır ve B6 vitamini ile ciltte yeniden yapılandırmayı sağlayan ve uygulanan bölgeye anestezi sağlayarak hasta konforu ile birlikte uygulamayı da kolaylaştırmaktadır.

İçeriğindeki Hyaluronik Asit’in farkı nedir ?
Hyaluranik asit, insan vücudunda ve daha bir çok canlıda doğal olarak bulunan bir polisakkarittir. Vücudun ürettiği hyaluronik asidin %50’si üst deride bulunur. Yan etkilerinin çok az olması, homojen dağılabilirliği ve vücuttan tamamen atılabilir olduğu için günümüzde en çok tercih edilen dolgu maddesidir. Düşük hyaluronik asit seviyesi ve yarı çapraz bağlı hyaluronik asidin doğru dengesi ile üretilmiş olan Gözaltı Işık Dolgusu, özel bir bölge olan gözaltılarına;uygun vizkoelastik profil, doku üzerine minimal baskı, optimal yayılma ve kontrollü konumlandırma, dar alanlara kolay enjekdiyon, şişkinlik ve ödem oluşma riskini azaltma gibi avantajlar sağlanmaktadır.

Gözaltları neden önemli ?
Sosyal hayatımızda, özellikle ikili ilişkilerimizde en fazla iletişim geçtiğimiz bölgemizdir göz çevresi, yorgunluğumuzu ve dinginliğimizi yansıtır. Yaşla, metabolizmayla, çevreyle ve beslenmeyle bünyemizde olan değişikliklerin en çok dışa vurduğu bölgedir. Kişinin atraktivitesini ve psikolojik durumunu etrafına en belirgin yansıttığı, konuşma esnasında ifadeyi tamamlayan alanlardır gözler ve göz çevresi.

Ülkemizde gözaltı morluk problemlemine çok sık rastlıyoruz. Gözaltı halkalanma problemi de oldukça fazla. Bu son trend uygulama nasıl yarar sağlıyor ?
Uygun hasta seçimi ve doğru teknikle uygulama yapıldığında, sonuçlar kesinlikle hasta ve hekim açısından tatmin edici.

Gözaltı Işık Dlgusu ne tip hastalarda kullanılabilir? Erkeklerde de uygulanabiliyor mu ?
Özellikle gözaltı çukuru ve halkalanması olan kişiler uygulanabilir. Bunun dışında gözaltı dokusunun yeniden yapılanmasını sağlayarak göz çevresinin gençleşmesine, gözaltı şişlik,halkalanmalar ve morlukların azalmasına yardımcı olur. Aynı problemlere sahip erkeklere de başarıyla tatbik edilmektedir. Aşırı pigmentli koyu göz halkaları ve büyük gözaltı ve büyük gözaltı torbaları olan kişiler için bşvurdukları doktorlar cerrahi müdahale mi gerekli olduğunun ayrımında hekimin tecrübesi ve gözlemi en önemli rolü oynamaktadır.

Yan etkileri var mıdır?
Her enjeksiyonda olduğu gibi morarma ve şişme nadiren de olsa oluşabilir. Bu yan etkiler 3-5 gün içinde kaybolur.

Kalıcılık süresi nedir ? Ne kadar sıklıkla tekrarlanmalıdır ?
Gözaltı Işık Dolgusu’nun etkisi bir buçuk seneye kadar sürebilmektedir. Bu süreler kişinin cinsiyetine, yaşına, yaşam koşullarına ve genetik faktörlere göre değişebilmektedir. Tekrar uygulamalar kalıcılık süresini arttırmaya yardımcı olmaktadır.

İşlem ne kadar sürüyor, uygulamadan sonra kişi hemen işine, normal hayatına dönebiliyor mu ?
İşlemin tamamı 20-30dk süüyor. İşlem; ince uçlu enjeksiyon veya yan etkileri minimumda tutmak için özel tasarlanmışucu sivri olmayan yumuşak bir kanül yarıdmıyla yapılıyorç Gözaltı Işık Dolgusu daha öcne de belirttiğim gibi ödem ve şişlik açısından oldukça güvenli. Hastalar uygulamadan hemen sonra sosyal yaşamlarına dönebilmektedirler. İşlem yapılır yapılmaz sonuç görülmektedir.

Gözaltı Işık Dolgusu ve Işık Dolgusu arasındaki fark nedir? Bu iki ürün hangi bölgelere uygulanır ?

Işık dolgusu özel içeriği sayesinde cilt nemlendirilmesi, antioksidan koruma, hücre yenilenmesi ve yeniden yapılandırılmasını hedefleyen bir mezoterapidir. Yüz, boyun, el üzeri ve dekolte bölgesinin gençelştirilmesi, onarımı ve yenilendirilmesi ile ilgili olarak yardımcı olmaktadır.

Uygulama sonrası etkinliği arttırmak için kullanımı tavsiye ettiğiniz özel ürün var mı?
Uygulama sonrasında göz çevreisne, sabah/akşam, titanyum başlıklı, dolgu ile aynı adı taşıyan (R II) özel bir ürün uygulanarak; dolgu homojen bir şekilde istenilen bölgeye yayılmakta, tüm olası şişkinliklerin önüne geçilmekte ve ifade çizgilerinde optik azalmalar izlenebilmektedir.