Gençliğinizi Geri Kazanın

Cosmoplitan ! Aralık-2014

Ullthera yüz germe ameliyatlarının alternatifi kabul edilen Ultherapy sistemiyle tek seansta daha genç bir boyna ve dekolteye kavuşmak mümkün. Cilt germe konusunda dünyada ilk ve tek FDA onaylı sistem olan Ultherapy, yaşınızı ele veren bölgelerde etkili bir dokunuş sağlıyor.

İşlemi uygulayan Estetik ve Plastik Cerrah Opr. Dr. Semih Gök, yöntemi şöyle açıklıyor: “Ulthera, cerrahi müdahale olmaksızın gerçekleştirilebilen, yüzü germek ve sıkılaştırmak için destekleyici bir tedavi yöntemi. Zamanın ve yerçekiminin cildimizde yarattığı tahribatı, yüz kırışıklıklarını bir ölçüde silmek için geliştirilmiş güvenilir ve odaklanmış Ultrasound teknolojisinin kullanıldığı tek cilt yenileme yöntemi. Klinik denemelerde herhangi bir yan etkisi olmadığı ispatlanmış olan Ultrasound, tıpta 50 yıldan uzun süredir birçok alanda kullanılıyor. F.D.A. onaylı bir cihaz olan Ulthera ile tedavi bir seans; tedavinin içeriğine göre 30 ile 60 dakika arasında sürüyor. Cilt ve bağ dokusu bu tedavi sonrası yenilenme ve yapılanma sürecine giriyor. Bu yolculuk ilk ayda başlıyor, altı ayda tamamlanıyor. Cilt altındaki bağ dokusunu güçlendiren tedavi sonrasında cilt çok daha sıkı, gergin bir görünüme kavuşuyor.” Ulthera teknolojisi ile yaratılabilen yüz germe ve lifting etkisi, gevşek ve sarkmış ciltler için uygun. 30’lu yaşlarda koruma, 40’lı yaşlarda tazelenme, 50’li yaşlarda cerrahi öncesi ve sonrası başarılı bir alternatif olarak düşünülebilir. Ağız çevresi ve boyun konturuna, çene çizgisine, boyun ve gıdı bölgesine, kaş-alın bölgesine, üst göz kapağına, dekolte bölgesindeki kırışıklıkları düzeltmek amacıyla dekolteye uygulanabiliyor.

Nasıl Uygulanıyor?

Ulthera, aynı zamanda kendi içinde ultrason özelliğine sahip; atışların hangi derinliğe yapılması gerektiğini ortaya çıkarıyor. Ulthera cilt altını görerek gönderdiği odaklanmış ultrason enerjisi ile deri altındaki bağ dokusunu daraltan, sıkılaştıran ve geren ısı tepkimeleri yaratıyor. İşlem sırasında cilt yüzeyinde değişim gerçekleşmiyor. Derin dokuya ulaşan enerji sayesinde yeni kolajen oluşumu başlatılıyor. Elastik liflerde sıkılaşma tetikleniyor. Sıkılaşma zaman içinde doğal bir yüz germe etkisi oluşturuyor. Bu cerrahi yüz germe kadar kuvvetli bir etki olmasa da amaç, cerrahi yöntemlerle kesilerek çıkartılan tabakayı, ameliyat etmeden erken safhada dışarıdan küçülterek ve oluşan hasarın etkisiyle kolajen üretimi sağlayarak cildi gerginleştirmek.