Sıkılaşma ve İncelmede VelaShape Etkisi

NewBeauty / Ekim-2015

Estetik ve Plastik Cerrahi Opr. Dr. Semih Gök, Vücut Sıkılaştırma ve İnceltmede Velashape Teknolojisinin Etkilerini Anlatıyor… 

Aslında bütün problemi hareketsiz bir hayat biçimi tercih etmemizden kaynaklanıyor. Spor yapmayan, hareket etmeyen bir vücutta yağların dağılımındaki homojenizayson bozuluyor ve farklı alanlarda birikiyor, dalgalanmalar oluşmaya başlıyor. Bu dalgalanmadan dolayı yüksek ve alçak olan bölgeler arasında keskin geçişler meydana geliyor. Kasımızın üzerindeki fasya kılıfından deriye doğru uzayan bağ doku yapıları zamanla homojenliğini kaybediyor, katılaşıyor. Bağlar, kısalarak sertleşmeye başlıyor ve ciltte çöküntülere yol açıyor. Cildin belli noktalardan çökmesine ve portakal kabuğunu andırdığını söylediğimiz görüntülerin oluşmasına sebep oluyor.

Bir de tabii ki genetik dezavantajlarımızın sonucunda, ırksal deri yapımızla ilgili bazı sorunlarımız da var. Elbette birinci çözüm dengeli beslenme, hareketli ve sporla iç içe bir yaşam şeklinisaçmekten geçiyor. Bunların destekleyicisi olarak da problemlerimizi hafifletecek birtakım tedaviler var. Bu tedavilerin en kıymetililerinden bir tanesi VelaShape teknolojisi.

VelaShape Teknolojisi Nasıl Çalışıyor ?

VelaShape, deri tabakasının altındaki yağ tabakasında kötü dolaşıma bağlı dalgalanma ve homojen olmayan yağ birikimini düzenliyor. Yumuşak bir vakum etkisiyle yağların homojen yayılmasına destek oluyor. Bunu yaparken kan dolaşımını hızlandırıyor, bölgeye gelen oksijenin ve besinlerin artmasını, toksinlerin bölgeden uzaklaşmasını sağlıyor. Bu arada radyo frekans denilen etki ise kolajen ve elastin liflerinin sıkılaşmasını sağlıyor.

Peki, bu nasıl oluyor? Bu lifleri bir yay şeklinde düşünebilirsiniz. Helezonik bir yapıda ve radyofrekans enerjisiyle ısıttığınızd ayayın boyu kısalıyor. Bu durumda, derinin yayıldığı alandaki bombe ve gevşeklikler azalmaya başlıyor, sıkılık oluşuyor.

Yöntemin kan dolaşımı desteği anında tedaviye başlarkeni radyofrekansın yarattığı helezonik yapıdaki liflerin yapısını kısaltma etkisi ise zamanla artıyor ve üç haftalık bir periyottan sonra daha da iyi bir noktaya gelmeye başlıyor.

Bunu, her zaman hayatınızda olabilen bir masaj ya da spor aktivitesi gibi, hiçbir zaman bırakmamanız gereken ve belli periyotlarda almanız gereken bir tedavi şekli gibi düşünebilirsiniz. Formunuzu korumak ve yaşlanmaya giden yolculukta daha güzel yaşlanan bedenlere sahip olmak için, VelaShape 3 ile yürümekten mutlu olacağınızı düşünüyorum. Bu işlemin aslında bir çeşit endorfin salgılamayı sağlayan bir etki de yarattığını, bunun da genel anlamda vücut üstünde pozitif etkisi olduğunu düşünüyorum.

Güzel ve sağlıklı yaşlanmak dileğimle…