VELASHAPE 3 – Bölgesel Yağlara ve Selülitlere Veda

Alem / 2015
Sahip olduğunuz genetik kodları değiştirme şansınız yoksa, yılların getirdiği gevşeme ve yaşlanmayı geri çekemiyorsanız, kaçırdığınız sporları ve sağlıklı beslenmeyi geri getiremiyorsanız belki treni kaçırmış olabilirsiniz.

UEstetik ve Plastik Cerrahı Op. Dr. Semih Gök, vücut şekillendirme, incelme ve selülitle mücadelede VelaShape 3 etkinliğini anlattı.

Birbirini tamamlayan iki teknoloji ön plana çıkıyor.

Hepimiz tembeliz ve aynı zamanda yağ ve cilt yapımızdan kaynaklanan genetik problemlerimiz var. Son zamanlarda yeni jenerasyonda tutkuya dönüşen spor beni şaşırtıyor. Düzenli ve akıl sağlığını bozmayacak ölçülerde hayat boyu hayatınızda olmasını diliyorum. Önemli olan istikrardır. Hayatın sadece bir döneminde yapılan sporda sonradan dengesiz yağlanmalara yol açabiliyor. Çocukluk ve ergenlik döneminde başlayıp düzenli giden spor yağ doku kalitesinde olumlu, homojen ve ince yağ tabakasına sebep oluyor. Bu müthiş bir avantaj. Selülitin var olmasına izin vermiyor. Selülit hareket etmek istemeyen bedenlerde homojen ayan, dolaşımı yavaşlamış aşırı yağ birikimleri olan, dengesiz gergin bağ dokularına yol açıyor. Sonuç olarak gevşeme dalgalanma yığılma ve portakal kabuğu görüntüleri oluşuyor.

Kendimizle barışmak dış dünyada iyi görünmek kadar önemlidir. Hep sıkı gergin kalacağımızı sanıyoruz. Oysa ne yazık kı gevşiyor sarkıyordalgalanıyor kalınlaşıyor kat kat katlanıyoruz. Banyoda ayakta ve otururken bedenimize bakıp hep geçmiş yıllarımızı aramay başladığımızda yavaş yavaş şekilsel anlamda özgüvenimizi kaybetmeye başlıyoruz. Bu durumu kabul etmemeye çalışıyoruz. Ya saklanıyoruz kıyafetlerin arkasına ya da aynalara küsmeye başlıyoruz. Savaşmayı başaranlarımız spor ve diyetle formunu korumayı veya deformasyon süresini kısmen yavaşlatmayı başarıyorlar.

Yaz ayları hayatımızın en güzel zamanları oluyor. Tatile çıktığımız, doğayla başbaşa kaldığımız, kendimizi yenilediğimiz ve kışın yorgunluklarından arındığımız güzel günler. Aynı zamanda sade ve rahat kıyafetlere geçtiğimiz bedenimizin görsel olarak daha ortada olduğu zamanlar. Mayolarımızı giyip ortaya çıktığımız doğaya denize döndüğümüz mevsim. Tatil yaklaştıkça kötü ve özemsiz geçirilmiş bir kışın deformasyonlarından herkes kurtulmaya çalışıyor. Ne yapacağımızı biraz şaşırıyoruz. Ameliyatlar, katı diyetler, yoğun sporlar başlıyor. Cilt bakımları, masajlar, zayıflama makineleri son sürat hayatımıza girmeye başlıyor. Mutlaka çaba gösterilen her işlemin bir faydası olacaktır. Doğru adımlar atmaya ihtiyacımız var.

Başka şansımız var mı ?

Elimizin altındaki en iyi güçlü ve özel silahımız Velashape 3 hatırlatmak isterim. Yaşam tarzımızı ve özgüvenimizi korumak istediğimizde seçebileceğimiz en iyi alternatiflerin başında VelaShap 3 geliyor. Sofistike bie yaklaşım sunuyor. Temelde RF (radyofrekans), infrared, lenfatik drenaj kombinasyonu ile çalışıyor. Yıllardır var olan kendini ispatlamış bir sitemin gelişmiş en yeni versiyonu. Radyofrekans enerjisi güçlendirilmiş ve teknolojik açıdan yenilenmiş. Böylece daha az seansta sonuç alınıyor. Uyguluma konforlu ve rahatlatıcı. Tedavi sonrası iyileşme dönemi yok. Sosyal hayatta kesinti olmuyor. Lenfatik masajın dinlendirici etkisi var. Vücut şekillendirme ve selülit tedavisinde FDA tarafından onaylanmış cerrahi dışı çözümler sunan bir makine. Güvenilir, konforlu, rahat, bütün cilt tiplerine ve renklerine uygun bir tedavi yolu. Vücut konturunun düzelmesinde etkilidir. Daha genç hissettirir.Vücut deformasyonlarını azaltarak pürüzsüzlüğe doğru yol almamıza katkı sağlar.

Kollojenin helozonik bir yapısı vardır. Yıllar bu sarmal yapının uzamasına yol açar. Radyofrekans bu sarmal yapının boyunun kısalmasına destek olur. RF dermal yapıların daha sıkılaşmasına sebep olabilen en iyi tedavidir. Buada infrared hem yağ haciminin azalmasına RF gibi destek olur ayrıca dolaşımın hızını arttırarak bölgeye canlılık getirir. Lenfatik drenaj ise bölgenin drenajını arttırarak toksik yığılmayı uzaklaştırır. Dokunun dolaşımını canlandırır. Katılaşan portakal çıkıntıları yapanbağ dokuları elastikleştirir. Bağları geren yağ hacmi azalır. Bel, basen, kol çevresi daralır.

Hem yağ kırma, hem de sıkılaştırma modları olan farklı başlık tiplerine sahip. Her bölge için farklı boyda başlıklar mevcut. Minimum 3 seans ve bizim eklediğimiz 1 seans ile toplam 4 seansta paketimizi tamamlıyor. Her yaz öncesi mutlaka tavsiye edilen VelaShape uygulaması. Kışın da ritmik aralıklarla yapılması taraftarıyız. Yaşlanıyoruz ve sarkıyoruz. Bundan kaçışımız yok. Bu tedavi şu an elimizde var olan en iyi destek tedavisi. Görevi cildimizi ütüleyerek sıkılaştırmak. Sıkılaşmak adına elde edebileceğimiz her güzel etki bizi mutlu edecektir. Kendimize verebileceğimiz bu güzel hediyeyi kaçırmamalıyız. Deneyimlediğimizde devam etmke isteyeceksiniz. Tedavi süreklilik ister. Kendinizi şımartacağınız bir tedavi. Masaj keyfinde. Liposculpture (Lipolazer, suction) yaptığım bütün hastalarıma tavsye ediyorum. Cerrahi sonrası şekillenme süresini hızlandırıyoruz ve başarısını arttırıyoruz. Erken iyileşme etkisi sayesinde kaliteli sonucumu destekliyor.

VelaShape 3 aynı zamanda cerrahi sonrası içerde kalan yağların atılımızı hızlandırıyor. Klana yağların parçalanmasını sağlıyor. Cerrahiden 15 gün sonra tedaviye başlıyoruz. Kendinizi şımartmak, özgüveninizi arttırmak, sıklığınızı korumak için kaçırmamanız gereken keyifli bir yolculuk…