Yenilenmenin tam zamanı !

Ameliyatsız yüz gençleştirme uygulamarıyla 2017 ‘yi daha enerjik karşılamak elinizde !

Yaklaşan yeni yılla birlikte tazelenmek, daha genç ve dinamik görünmek istiyorsanız henüz geç kalmış sayılmazsınız. Cerrahi müdahale ve iyileşme dönemi gerektirmeyen gençleştirme uygulamalarıyla Op. Dr. Semih Gök, ‘’ Minimal dokunuşlarıyla kısa sürede istediğiniz görüntüye kavuşmanız mümkün,’’ diyor.

Zamanı durdurmak mümkün olmasa da yeni gelen yılı, gençlik ve güzellikle karşılamak elinizde Allergan’ın 16 ülkede yaptığı araştırmaya göre Türk kadınları dış güzelliğe önem veren ülkeler listesinde ilk sırada yer alıyor. Özellikle yeni yıl ve düğün gibi özel zamanlar kadınların güzel görünme ihtiyacını tetikliyor. Kadınlar, böyle özel günler öncesinde yılların yüzlerinde bıraktığı çizgileri silmek istiyor. Kremler, serumlar ve estetik uygulamalarda kadınların en güçlü silahlarının başında geliyor. Cerrahi bir adım gerektirmeyen estetik yöntemler arasında dolgu ise cilt gençleştirmesinde en çok tercih edilen uygulamalar arasında yer alıyor.

Op. Dr. Semih Gök, ‘’ Yaşlanma kemikten başlıyor. Gözünün feri gitti derler ya… Aslında yüzümüz hatta bakışlarımızın değişmesi bile kemikle ilgili. Kemiklerdeki hacim kaybı, cildin sarkmasına, gözlerin aşağı doğru kaymasına, yüzün çökmesine, göz kapağının sarkmasına ve dudakların ince görünmesine neden oluyor. Kemiğin en çok eridiği yere dolgu yaparak zamanı yavaşlatıyoruz,’’ diyor.

DOĞAL BİR GÖRÜNÜM
Peki ya kısa sürede sonuç veren bu uygulamalarla hangi sorunlar giderilebiliyor ? Op. Dr. Semih Gök minimal dokunuşlarla istediği görüntüye kısa sürede kavuşmak isteyenler için şu bilgileri veriyor: ‘’ Hyalüronik asit dolgularıyla yüz hatlarını belirginleştirmek, kaşları yükseltmek,dudakları dolgunlaştırmak, gözaltı çukurluklarını doldurmak, çeneyi uzatmak, ince kırışıklıkları gidermek mümkün. Burun şekillendirmek, gözaltı morluklarını azaltmak ve hacmini kaybeden cildi dolgunlaştırmak için de hyalüronik asiti kullanabiliyoruz. Vücudun kendi doğal yapısında olan hyralüronik asit eriyen bir madde. Bu da uygulamanın ciltte daha uyumlu olmasını ve daha natürel bir görünüm elde etmemizi sağlıyor.

YAŞINIZIN İYİSİ OLUN
İdeal güzellik tanımının yaşının en iyisi olmak olduğuna dikkat çeken Op. Dr. Semih Gök, ‘’ Belirgin bir kaş, belirgin bir yanak ve keskin bir çene hattı önemli belirleyeciler. Yüzün özellikle üçgen şeklinde yukarıya bakan bir geometride olması gerekiyor. Yüzün kareleşmeye başlaması yaşlılık göstergesi, ‘’ diyor ve ekliyor : ‘’ 30’larda yaşlanma sürecine müdahale etmeye başlamak gerekiyor. Bu yaş grubunda yaşlanma müdahale edenler, muhtemelen hiç bir zaman 70 yaşında göstermeyecek,’’

MİMİKLER KAYBOLMUYOR
Gördüğümüz kötü sonuçların yanlış uygulamaların sonucu olduğunun altını çizen Op. Dr. Semih Gök, şu uyarılarda bulunuyor: ‘’ Kötü bir uygulamadan kaçınmak için üç önemli faktöre dikkat etmek gerekiyor. Birincisi işlemi yapan hekimin deneyimi. İkincisi uygun miktarda ve doğru ürün seçimi. Hastanın beklentilerini gerçekçi tutması ve doktorun önerilerine kulak vermesi de çok önemli. Uygulamalarda gerçek ifadelerin korunması her zaman öncelikli olmalı. Doğru uygulamayla hem kırışıklıkların giderilmesi mümkün. Unutmayın bu tür işlemlerde bir anda radikal değişiklikler yerine yavaş yavaş ilerlemek en güvenli yoldur. Bu sayede yine kendinize benzersiniz. Ancak aynadaki yansımanınz çok daha dinlenmiş bir versiyonunuz olur ! ‘’