Yüksek, yuvarlak ve sıkı…

Yüksek, yuvarlak ve sıkı…
Kandınlığı simgeleyen yuvarlak hatlar, göğüslerden kalçalar doğru inenrek popoda that kurdu. Estetik uygulamalarından masajlara bu güzelliği yakalamanın çeşitli yolları var. Ünlü karnavalları kadar, bu karnavallarda heykeltraş elinden çıkmışcasına düzgün ve yuvarlak kalçalanyla dikkat çeken kadınlar, dünyamn gözlerini göğüslerden kalçalara, daha doğrusu popoya çekti. Eğer doğuştan bu güzelliğe sahip değilseniz, sonradan sahip ohnak şansını da yakalayabilirsiniz! Estetik cerrahiden enstitü ortanılarına geçerek ve arada spor salonlarına da uğrayarak; bazen genetik mirasın eseri olan yapıyla oynayarak, bazen de dışandan kozmetik sıkılaştırıcılarla düzenli bir şekilde destekleyip dokularınızın toparlanmasını sağlayabiliyorsunuz. Bu saydıklarımızdan birini ya da birkaçını düzenli olarak uyguladığınızda yuvarlak, sıkı ve yüksek bir popoya sahip olmanın düş değil, gerçek olduğunu görebiliyoruz…

RADİKAL ÇÖZÜM: ESTETİK CERRAHİ…
Popoyu yuvarlatıp yukarı doğru biçimlendinnek için bir yol da cerrahi yöntemdir. Op. Dr. Semih Gök, burada cerrahın bir heykeltraş gibi çalışması gerekriğini vurguluyor. Popo yuvarlatmak ve kaldırmak için bu bölgenin yapısına ve kişinin doku özelliklerine göre birkaç çözüm sunuluyor size. Dr. Semih Gök bu uygulamalara genelolarak Lipoconstruction adını veriyor:

1. Liposuction: Popo aıtındaki yağ fazlalığını ölçülü bir biçimde çekildiği takdirde popo küçülerek yuvarlanıyor
ve doğalolarak havalanmış bir görünüme kavuşuyor, ayrıca iz de bırakmıyor. Ancak liposuctionda başarılı sonuç almak için cildin elastikiyeti kaybolmamış olmalı.

2. Liposuction ve cerrahi: Cildin yığıldığı ve yağ alınsa bile derinin toparlanamayacağı durumlarda liposucrion yanında cerrahi müdahele de yapmak gerekiyor.

3. Cerrahi müdahale: Yağ dokusu volüm olarak biçimlendirmeye müsait değilse cerrahiye baş vurulur. Özellikle kişi ileri yaşta ise ve yeterli yağı yoksa: Poponun altındaki oluk çok derin olduğu için popo kendini aşağı bırakmıştır. Bu durumda popo altındaki oluktan bir miktar cilt çıkartılıp oluk toparlanıp popo daha küçük, daha sıkı ve temeli desteklenmiş bir şekilde yukarı itilir.

4. Kendi yağı ile dolgu: Bir başka yol da, özellikle popo üzerinde zamanla oluşan bir çukurlaşma varsa, yağ
almak yerine yağ verme işlemi. Eğer hastanın yeterli yağ dokusu varsa, o kullanılarak eksiklikler dolduruluyor ve cerrah popoyu biçimlendiriyor. İşlem, bir. Tek yerden girilip içeride istenen yerlere yağ enjekte edilerek yapılıyor. Yağın kalıcılığının artırılması için küçük noktalar halinde yağ veriliyor.

5. Protez kullanımı: Başta Brezilya olmak üzere birçok ülkede bu yolla biçimlendirme yapılıyor, bizde de uygulanıyor ama, son çare olarak görülmeli diyor Dr. Semih Gök; zira baskı altında kalan ve travmaya yatkın bir bölgede kullanılıyor. Liposuction sonrası acıdan çok temasla ilgili olarak ağrı hissediliyor. Birkaç günlük bir acısı var ve ilaçla geçiriliyor.