Liposculpture

liposculpture

Liposculpture, estetik cerrahinin bedenin sorunlu her bölgesine uygulanabildiği kombine bir operasyondur.  Yağ alma (liposuction), yağ verme (lipofilling) ve şekillendirme yöntemleri birarada, basıncı ayarlanabilen mikro kanüllü enjektörler yardımıyla uygulanır. En zor noktalara bile ulaşma imkanı veren mikro kanüllü enjektörler, estetik cerraha milimetrik seviyede şekillendirme yapma imkanı vermektedir.

Liposculpture, estetik cerrahinin insan bedenine sanatsal dokunuşudur. Organik heykeltıraşlık da diyebiliriz buna. Sahip olduğumuz en kıymetli dokumuz çıplaklığımızı örten derimizin altındaki şahane yağlardır. Kaslarımızın detaylarını yumuşatarak yansıtır. Derimizin gerginliğini, pürüzsüzlüğünü sağlar. Erkeksi ya da kadınsı hatlarımızı oluşturur. Bu örtünün homojenliğinin korunması için tutuculuğumuzu kaybetmemeliyiz. Bedenimizin  formuna uzun vadeli bakmayı öğrenmeliyiz. Deriyi gevşetecek ve sarkmaya neden olacak miktarda yağ alımından kaçınılmalıdır. İleri yaşlarda abartılı kilo vermelerin ve yağ alma işlemlerinin doku gevşekliğine zarar vereceğini unutmamak gerekir.

Spor yaparak bedensel formun korunacağına,  kalitesinin arttırılacağına gerçekten çok inanıyoruz.  Spor bir mucizedir. Sakın bırakmayın ve inatla bedeninize getireceği güzellikler  için ondan yardım isteyin. Neler başarabileceğinize şaşıracaksınız. Bel, basen ve diğer alanlarda depolanmış yağlar  oldukça inatçı ve kıtlık zamanlarında bile en son eriyen ve sabit kalan yerlerdir. Sporun bu savaşa faydalı olacağını ama ne yazık ki her zaman ve her kişide başarılı olamadığını görüyoruz. Bu noktada  bedensel depo yağ şekillendirilmesinde elimizde Liposculpture gibi  güçlü bir tedavi imkanı var. Sonrasında  spor ve sağlıklı beslenme ile yolunuza devam edeceksiniz.

Erkek ya da kadın, hedef beden anatomisine uygun ideal formu elde etmektir. Bedenimizin yüzeyini  topografik düzlem olarak düşündüğümüzde ovalar, dağlar ve vadiler olarak isimlendireceğimiz girinti ve çıkıntılar anatomik yapıya uygun yeniden şekillendirilir.

Doğru teknikle  ve doğru hasta seçilmiş  ise  Liposculpture tedavisinden sonra ondülasyon (dalgalanmalar) olmaz. Genç yaşlarda tercih edilmesinin daha iyi sonuçlar elde etmek için önemli olduğunu düşünüyoruz. Yaşın ilerlemesi ile birlikte deri yapısındaki sarkmalar ve yağ tabakasının homojenliğinin bozulması artmaktadır.  Bu elde edebileceğimiz başarının azalmasına  sebep olur. Mikro teknikler yanında, Lazer liposuction tedavileri son yıllarda daha çok kullanılmakta, lazer teknolojisi  tedaviye doku sıkılığını arttırarak destek olmaktadır. Deri ile kas kılıfı arasındaki dikey bağ dokusu liflerinin boylarını kısaltarak sarkmayı tedavi etmektedir. Ayrıca deri altında da benzer bir etki oluşturmaktadır.  Radyo frekans, Lazer ve Ultrasonik enerjilerle teknolojik destekler giderek artmaktadır. Bunların kombine tedavileri de üretilmeye başlandı. Hasta yaşına, deri kalitesine, tedavi edilecek bölgeye göre yapacağımız tekniği seçiyoruz.

Klasik tekniklerle elde edemeyeceğimiz başarıları özellikle Lazer liposuction ile elde ediyoruz. Klasik tekniklerle  eritip alamayacağımız yağları yeni enerjilerle ve titreşimli makinalarla dışarı zarar vermeden alabiliyoruz. Makina kulvarı genişledikçe bizim başarı kalitemiz de artmaktadır.

Liposculpture operasyonları sonrası (oturma, kalkma sırasında) bası ile oluşan ağrılar birkaç gün sürer ve ikinci günde başlayan, dördüncü ve beşinci günde maksimum seviyeye ulaşan ödem periyodu daha sonra hızlı bir şekilde inerek yaklaşık bir ay içinde formun ortaya çıkmasını sağlar. Beden formunun tamamen oturması aylar içinde gerçekleşir.

Üç, dört hafta korse ya da varis çorabı giyilmesi önerilir. LazerLipo ve diğer teknikler korse süresini kısaltmıştır. Küçük alanlar için bu süre 7 güne kadar kısalır.  Ciddi ve yaygın morluklar olmamaktadır. Birkaç günlük dinlenmenin ardından iş hayatına dönmek mümkündür. Kilo vermeye fayda sağlamakla birlikte kişinin iyi bir beden formu kazanmasını da sağlar.

Liposuction ile vücuddan alınan yağ dokusu kıymetli.. Her geçen gün yağın mucizesini anlatan yayınlar katlanarak büyüyor.  Bilimsel toplantıların etkileyici sunumlarının altında yüz germeleri ararken tedavinin sadece yağ enjeksiyonları olduğunu gördüğümüzde etkileniyoruz. Neden? Yağ bildiğimiz ve henüz adı konulmamış pek çok doku ürünlerini, faktörlerini taşıyor. Verildiği alanda yeniden damar ağı ile buluşup canlılığını sürdürüyor. Yeni yerine birlikte getirdiği özel maddeler ile hayat enerjisi, güzellik ışığı tutuyor. Deri altı deri  yağ kompartmanları bu ışıkla ışıldıyor. Elastik ve kollajen lifleri sıkılaşıyor. Yoğunlaşıyor. Yer çekimi ile aşağıya doğru yer değiştiren veya eriyen yağlar yeni yerlerine tranfer ediliyor, dirileşiyor. Boşalan çizgi  oluk hatları yeniden doluyor. Kayıplar telafi ediliyor. Film başa sarılıyor. Yüz ve beden ayağa kalkıyor. Bu canlanma uzun yıllar etkili oluyor. Buna organik doping diyebiliriz. Bu tedaviyi sadece yüz bölgesi ile sınırlamamak gerekir.  Bütün beden yüzeyinde planlanabilir. Özellikle popo, baldır, meme alanının desteklenmesi , bütün dalgalanmaların  tedavisi  sayılabilir.