Ultherapy

Ultherapyy

Ulthera, cerrahi müdahele olmaksızın gerçekleştirilebilen, yüz germe destekleyici bir tedavi yöntemidir. Zamanın ve yerçekiminin cildimizde yarattığı tahribatı, yüz kırışıklıklarını bir ölçüde silmek için geliştirilmiş güvenilir bir teknolojidir. Odaklanmış ultrasound teknolojisinin kullanıldığı tek cilt yenileme yöntemidir.

Klinik denemelerde herhangi bir yan etkisi olmadığı ispatlanmış olan Ultrasound enerjisi tıpta 50 yıldan uzun süredir kullanılmaktadır. Amerika F.D.A onaylı bir cihaz olan Ulthera ile tedavi bir seansdır. Tedavinin içeriğine göre 30 ile 60 dakika arasında sürer.

Her cilt, kendi yapısına uygun olarak, 2 ya da 3 aylık bir iyileşme süreci yaşar. Cilt altındaki bağ dokusunu güçlendiren bu süreç sonrasında cilt çok daha sıkı, gergin bir görünüme kavuşur. Ulthera teknolojisi ile yaratılabilen yüz germe ve lifting etkisi gevşek ve sarkmış ciltler için uygundur.

Ağız çevresi ve boyun konturuna, “jaw line” tabir edilen çene çizgisine, boyun ve gıdı bölgesine, kaş kaldırmak ve alın toparlama amacıyla kaş-alın bölgesine, üst göz kapağındaki deri fazlalıklarını azaltmak ve toparlamak amacıyla göz kapaklarına, dekolte bölgesindeki kırışıklıkları düzeltmek amacıyla dekolteye uygulanmaktadır.

Cildin 1.5mm. 3 mm. 4,5 mm. derinlikteki noktalara odaklanarak, farklı uygulama başlıkları sayesinde ultrasonik enerji gönderilir. Ulthera aynı zamanda kendi içinde ultrason özelliğine sahiptir. Gönderilen tedavi edici ultrasonic enerjinin hangi katmanda odaklandığını gösterebilen tek FDA onaylı tedavi sistemidir.

Uygulama sırasında cilt altını görmek çok önemlidir. Ulthera cilt altını görerek gönderdiği odaklanmış ultrason enerjisi ile deri altındaki bağ dokusunu daraltan, sıkılaştıran (kontrakte eden) ve geren ısı tepkimeleri yaratır. Tam olarak ısı etkisi yaratmak istenen taşıyıcı tabaka görülerek atış yapma imkanı sağlar. Bunu hiçbir lazerde elde etmek mümkün değildir. Bu işlem sırasında cilt yüzeyinde herhangi bir değişim gerçekleşmez. Derin dokuya ulaşan enerji sayesinde yeni kollagen oluşumu başlatılır. Elastik liflerde sıkılaşma tetiklenir. Meydana gelen sıkılaşma zaman içinde doğal bir yüz germe etkisi oluşturur. Bu cerrahi yüz germe kadar kuvvetli bir etki olmasa da amaç, cerrahi yöntemlerle kesilerek çıkartılan tabakayı, ameliyat etmeden erken safhada dışarıdan küçülterek ve oluşan hasarın etkisiyle yeni kolajen üretimi sağlayarak cildi gerginleştirmektir.

Ulthera derin dokuları düzeltebilen başarılı bir cihazdır. Bu nedenle 40’ lı yaşlar ve sonrasında Ulthera’yı seçmek koruyucu doğru bir yaklaşım olur. Cild gevşemesi veya cilt sarkması yaşayanlar Ulthera için uygun adaylardır. Özellikle 40-60 yaş arası cilt yapısı gevşediği için belirgin sonuç alınmaktadır. Hastanın yaşı, cilt gevşeme oranı, cildinin kalitesi, sarkmış cilt yapısı seasın büyüklüğünü belirler. Bir seansta ortalama 8000 ile 10000 noktasal atış yapılmaktadır. Bu kadar çok noktanın uyarılması ciddi bir sıkılaşma etkisi oluşturmaktadır. Tek bir uygulama ardından iyileşme (rejenerasyon) süreci hemen başlar. Ultherapy uygulamasının ilk anında bile lifting etkisi farkedilebilmektedir. Uygulama sırasında uygulanan taraf ile uygulanmayan taraf arasında dramatik bir fark ortaya çıkmaktadır. Sahip olunan kişisel farklılıklardan dolayı, Ultherapy kişiye özel planlanmaktadır.

Ulthera tedavisi sonrası; uygulanan bölge her geçen gün daha iyi görünmeye başlar. Bir hafta sonrasında cilt daha iyi hissedilir. Bir ay sonra etkiler görünür hale gelir, üç ayın sonunda ise sonuç artık belirgindir. Tedavinin etkisinin tamamen ortaya çıkması 6 ay kadar sürer. En basit ifade ile cildinizi yanağınızı daha sıkı hissedersiniz. Dalgalanmalar azalır. Yanak yukarı yönde yer değiştirir. Boyun, çene yığılmaları azalır. Boyun açısı artar.

Elbette bu tedavi bir cerrahi ile yarışamaz. Ultherapy cerrahisiz, minimal ağrılı, kısa süreli 1,5 –2 yıl performanslı, hayatı kesintiye uğratmadan alabileceğiniz başarılı bir tedavidir .

Beklentileriniz mutluluğunuzu belirler. Doğru beklentiler insanı tatminkar mutluluklara taşır. Sunduğumuz tedaviler birbirlerinin rakibi veya alternatifi değildir. Herbiri farklı doku katlarında tedavi destekleri sağlayarak , başarılarımızı arttırır.

Ulthera cihazının 5 yıl önceki lansmanından bu yana, invaziv olmayan estetik ve medikal uygulamalarda Ulthera dünya lideri haline gelmiştir.

310,000’den fazla hasta tedavİ edİlmiştİr
2,200’den FAZLA CİHAZ SATILMIŞTIR
88’den FAZLA MARKA PATENTİ ALINMIŞTIR
35’den FAZLA KLİNİK ÇALIŞMA YAPILMIŞTIR
15’den FAZLA BİLİMSEL MAKALE YAYINLANMIŞTIR
ILK & TEK FDA ONAYLI İNVAZİV OLMAYAN CİLT GERDİRME SİSTEMİDİR

 

• Boyun ve yüzde cildi gerdiren TEK invaziv olmayan prosedür
• Hastanın sosyal hayatını HİÇ aksatmayan 60-90 dakikalık tek uygulama
• Cilt renginden bağımsız, tedavi öncesi veya sonrası bakım gerektirmeyen tedavi
• 90-180 günde daha da iyiye giden, belirgin ve etkisi 1 yıl veya daha fazla devam eden sonuçlar